poniedziałek, 1 stycznia 2018

Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 Roku

Przesyłam Wam Czytelnikom jak najlepsze życzenia w nowym 2018 roku. Niech się Wam szczęści :) Zapowiada się ciekawy rok względem numerologicznym, gdyż dodane cyfry tworzą liczbę mistrzowską - ot taka ciekawostka numerologiczna ;)


Pogoda u nas nadal utrzymuje się jesienna, kiedy mamy możliwość to chodzimy na spacery do lasu. O tej porze roku również można ciekawe i przydatne roślinki zebrać m.in. jemiołę i nasiona jałowca. Nasiona jałowca służą mi głównie za przyprawę, natomiast jemioła odznacza się typowym zastosowaniem zielarskim. Z owoców jemioły można robić maści na odmrożenia, guzy, a ziele pije się jak herbatkę m.in. przy zaburzeniach metabolizmu, cukrzycy. Więcej informacji znajdziecie tutaj:

http://sekrety-zdrowia.org/jemiola-lecznicze-wlasciwosci-stosowanie/

http://rozanski.li/473/jemiola-viscum/
http://rozanski.li/400/jemiola-viscum-raz-jeszcze/

Na stronie doktora Różańskiego znajdziecie jeszcze kilka wpisów o jemiole, jeśli jesteście rządni wiedzy ;) O zastosowaniu zielarskim jałowca również.
I kilka leśnych ujęć:
Noworocznie zapraszam też do nasionkowej wymiany na forum naogrodowej.pl, która rozpoczęła się dopiero kilka dni temu, a dzisiaj wpisałam już swoje nasionka na wymianę ;) Link do forum, im nas więcej, tym lepsza zabawa:

Klub Pożądanego Nasiona 2017

Zdjęcia z zeszłorocznej wymiany, moje paczuszki i te, które dostałam:
5 komentarzy:

 1. Witam i ja w nowym roku niech spełniają się w nim marzenia :)...
  Właśnie też przypomniałam sobie o nasionach i że muszę je uporządkować

  OdpowiedzUsuń
 2. Z jałowca to gin przede wszystkim ;)
  Szczęścia i wspaniałego sezonu w tym Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przyjemny blog. :), Mimo że już ponad połowa stycznie to co tam... Życzę Ci, by ten rok był naprawdę udany. Zdrówka, poczucia spełnienia. :)

  Pozdrawiam, Aga. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za życzenia, wszystkie są mile widziane ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...