wtorek, 7 stycznia 2014

Zdecydowałam się :)

Wraz z nowym rokiem postanowiłam założyć bloga, więc zakładam ;) Od czego by tu zacząć ...
Urodziłam się w mieście oraz w nim dorastałam. Natomiast szczęśliwym trafem miałam dziadków na wsi. Tak więc me życie wypełniały odwiedziny u dziadków, raz krótsze raz dłuższe chwile wolności. Psy, koty, krowy, świnki, konie, kury, kaczki, gęsi wszystko żyło razem w pewnej harmonii. Wszystkie drzewa, krzewy, kwiaty, zioła miały swój urok. Zawsze było co obserwować. Taki mały raj na ziemi. Więc wymarzyłam sobie życie na wsi, a teraz od trzech i pół roku mieszkam na stałe na wsi wraz z mym Ukochanym. Jeszcze na gospodarstwie zostawionym przez dziadków, dzieląc je z moim wujem. Ale mamy już swój własny kawałek ziemi, który powoli urządzamy w miarę naszych możliwości finansowych. O ile tutaj musimy iść na pewne kompromisy z rodziną, to nasze Siedlisko urządzamy jak tylko sobie zamyślimy :)
Będzie to głównie blog o ogrodnictwie, zwierzętach, rolnictwie - o życiu na wsi. Wiele jest ciekawych i wartych czytania blogów w tych tematach. Dlatego będę pisać o tym czego sama doświadczyłam lub o tym co mi się podoba, wiedząc że dobrych sposobów gospodarowania i robienia różnych rzeczy jest wiele. Z wykształcenia jestem inż. zootechniki, natomiast ogrodnictwo i związane z nim inne tematy to moja pasja, którą zgłębiałam już na własną rękę. Chcąc żyć w zgodzie  z naturą i podążać za swoimi marzeniami.

A na dobry początek kiciuś, który przybłąkał się do mnie dokładnie rok temu śniegową porą i przyniósł ze sobą wiele radości.


12 komentarzy:

 1. witaj :) fajnie, że zdecydowałaś się na pisanie bloga :) zapraszam do mojej manufaktury - ja też jestem szczęśliwą wieśniarą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I ja witam, podobnie jak Artambrozja, szczęśliwa wieśniarka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja witam, podobnie jak Artambrozja, szczęśliwa wieśniarka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj w blogowym swiecie, w prawdzie nie jestem wiesniara - ale wiesniary uwielbiam bo to fajne diewczyny sa:)))
  Kicius cudny i fajnie, ze znalazl u was swoje miesce.
  Pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj w Klubie. Choć mój blog hibernuje, odwiedzam inne. Te "wiejskie" i miejskie. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i wspaniałego wędrowania w stronę marzeń!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam i pozdrawiam a także zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. No to pierwsze koty za płoty :) Czekam na rozwój :)

  OdpowiedzUsuń
 8. I bardzo fajnie że się zdecydowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sympatycznie się zapowiada i ciekawie ...będę wpadać ...pozdr :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój dziadek nie mieszkał na wsi jak Twój ale za to mój pradziadek tak!! I gdzieś chyba po nim, prawdziwym chłopie zakochanym w ziemi....mam genów troszkę ..bo uwielbiam wieś
  Pozdrawiam
  ja-kobieta z miasta:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również uwielbiam życie na wsi i cenię je sobie bardziej jak życie w mieście. Może rzeczywiście nasi przodkowie przyciągają nas do takiego życia ;)

   Usuń
 11. Nim Cię przerażę ilością komentarzy to napiszę od razu, że z założenia czytam pierwszy wpis poznanego bloga. Ma to na celu informacji dla mnie, że już go znalazłam i czytam. Czasami zdarza mi się, że blog znika z mojej listy ulubionych (nie wiem dlaczego) i kiedy po jakimś czasie dociera do mnie, że dana nazwa blogu jest mi znana i zaglądam na pierwszy wpis aby nie wygłupić się, pisząc od nowa o swoim odkryciu :D
  Super że Cię znalazłam :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...