sobota, 31 października 2015

Ogród po przymrozku i jesienne spacery

Co prawda ten decydujący przymrozek był 9 października, jednak pochwale się kilkoma zdjęciami ;) Gdyż świat po pierwszym, ścinającym rośliny przymrozku ma swój urok i piękno.
Po kilku kolejnych dniach:


I jeszcze zdjęcie z wczoraj:


Ziemia całkowicie posprzątana z resztek roślinnych będzie dopiero wiosną. Jakoś bardziej mi ten termin pasuje, a i różne żyjątka są z tego zadowolone ;) Może dołożę jeszcze tylko trochę ściółki z liści i słomy na zimę.
Przy płocie za to wciąż pięknie kwitną astry marcinki. Jest to wspaniała bylina, która co roku przyciąga pszczołowate i motyle:Codziennie, jeśli pogoda pozwala, chodzimy też na spacery do lasu.

8 komentarzy:

 1. Wciąż jest pięknie i kolorowo:) ja taki widok niestety tylko przez okno szpitalne :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze i ten tydzień ma być taki piękny, w miarę ciepły i słoneczny. Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia :)

   Usuń
 2. Piękną masz leśną drogę koło domu. Marcinki uwielbiam , u nas też kwitną. Cudne zdjęcia przymrozku. Pozdrawiam ciepło !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanim do tej leśnej drogi dojdziemy musimy przejść około 500 m zwykłą drogą. Lubimy takie leśne wędrówki po okolicy :) A do tych marcinków mam sentyment, bo je babcia jeszcze za swego życia zasadziła koło domu. Również pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Piękno zamierającego świata...
  Marcinki od Ciebie i u nas zakwitły jeszcze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się. Znaczy, że się przyjęły skoro nawet zakwitły. Z roku na rok, po przez korzenie będą się teraz rozprzestrzeniać i rozrastać :)

   Usuń
 4. Przymrozek to takie zabójcze piękno. Ale nawet to mi się podoba we własnym ogrodzie :) A swoimi marcinkami muszę się zająć na wiosnę, bo już im chyba obecne miejsce zbrzydło ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz piękną okolicę wokół siebie:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...