czwartek, 8 marca 2018

Back to Eden - film z polskimi napisami

Trafiłam kilka dni temu na nowy filmik z Paulem, który trwa półtorej godziny i ma polskie napisy :) Jakby nie załączyły się automatycznie to wystarczy zrobić to w ustawieniach w prawym dolnym rogu. Zachęcam do obejrzenia, a poprzedni wpis o Paulu, z krótszymi filmikami znajdziecie tutaj LINK


Pochwalę się też, że tydzień temu kupiliśmy rębak do gałęzi, więc w tym roku będę miała więcej materiału na ściółkę i kompost :)
W piątek o świcie mieliśmy nawet -24 stopnie, a w sobotę -21. Od poniedziałku przyszło do nas wyraźne ocieplenie, a dzisiejsza noc oscylowała wokół 0, mimo tego śnieg nadal zalega jeszcze w wielu miejscach na podwórku i czekam już niecierpliwie jak stopnieje i będzie można coś więcej w ogródku podziałać. Może nawet dzisiaj się uda, w trakcie pisania tego postu słoneczko ładnie zaczęło świecić, a według prognozy może być nawet 8 stopni na plusie.

Przyszły też nasionka z wymiany na forum Na Ogrodowej :) Te z zeszłego roku w znacznej większości pięknie pokiełkowały. Warto zbierać nasiona i dzielić się nimi z innymi osobami :)
Dziękuję za każde nasionko :) Podziękowania należą się też Ani z Brzeziny Mojej, która całą tą akcję organizuje, robiąc za "centralę", do której wysyła się nasionka, gdzie je segreguje, pakuje i rozsyła dalej. Dzięki pracy Ani, każdy wysyła list z nasionkami tylko jeden raz (w tym kopertę zwrotną i znaczki), dostaje też potem jeden list z nasionkami od wielu osób. Sprytne, prawda? ;) Te wymiany są już organizowane co roku od kilku lat, a to jest moja druga wymiana, w której uczestniczyłam.

10 komentarzy:

 1. Super, rebak to swietna sprawa... Wymiana nasionek tez super.. U mnke zaczely kielkowac petunie i papryczki... Pptem czas na pomidory arbuzy.. W tym roku wiecej stawiam na kwiatki te wprost do gruntu. Mam ograniczenia ze wzgledu na) :-) :-) rosnący brzuszek a od maja wózek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję rosnącego brzuszka :) Zdrowie maleństwa najważniejsze :)

   Usuń
 2. Już nie mogę doczekać się sadzenia, może tylko na balkonie, ale cieszy mnie ten mój mały ogródek. :) Bardzo fajny pomysł z tą wymianą nasionkami. :)

  Serdecznie pozdrawiam i życzę radosnych dni. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też nie mogę już doczekać się cieplejszych dni. Dziś co prawda (aż!) + 8 na termometrze, ale śnieg (pomieszany z błotem) nadal zalega na podwórku...Puki co, robię pierwsze wysiewy na rozsadę: kalafiory i brokuły już wykiełkowały, co będzie z arbuzem, bakłażanem i bobem, czas pokaże. Pozdrawiam przedwiosennie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aktualizacja: bób kiełkuje, posiałam jeszcze kalarepę (w tym roku próbuje z kalendarzem księżycowym i znowu mam problem: czy kalarepa to liściowe czy korzeniowe che che che)

   Usuń
 4. Teraz tylko siać i cieszyć się :) Ale muszę sprostować, że wymiankę zorganizowały Jola i Kasia, a ja tylko przejęłam pałeczkę, gdy ich inne obowiązki pochłonęły.
  A teraz sobie filmik sprawdzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. filmiki z Paulem poznałam dzięki Tobie, nawet zrobiliśmy takie poletko doświadczalne wg jego zasad uprawy :). Rębak super sprawa, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za filmiki! Jaki rębak kupiłaś? Właśnie chcę na dniach kupić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wyborze rębaka niewiele pomogę, bo kupiliśmy od osoby sprowadzającej różne urządzenia z zagranicy, a ten nasz jest firmy która dawno już ich nie produkuje. Trochę takie ryzyko, bo bez gwarancji, ale pan przy nas przetestował na kilku gałęziach i się spodobał, to wzięliśmy ;) Dostaliśmy też tydzień czasu na ewentualny zwrot, ale się sprawdza i go zatrzymaliśmy.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...