poniedziałek, 19 listopada 2018

Koniec sezonu 2018 i pierwszy śnieg

Ziemia już zmarznięta, ostatnie prace w ogródku zakończone. No może oprócz szykowania ściółki, na to zawsze jest sezon, jeśli pogoda pozwala ;) Choć bardziej odporny na pogodę jest mój mąż niż ja, więc zgadnijcie kto się tego bardziej podejmuje :P 


Wszystkie narzędzia i przybory ogrodnicze już schowane, a roślinki naszykowane na zimę - ściółka położona, a wrażliwsze krzewy, takie jak na przykład hortensje opatulone sosnowymi gałązkami.
Teraz będę miała czas na segregację i spis zebranych w tym roku nasion oraz już z wolna przymierzanie się do przyszłego roku. A gwiazdami przyszłego roku postanowiłam uczynić warzywa i zioła ;) Obecnie wystarczająco namnożyłam ozdobne roślinki, no chyba że coś bardzo mi się spodoba, hehe, albo wystarczy posianie wprost do gruntu.

Zima da mi też czas na przemyślenie koncepcji bloga. Zastanowienie się w jakim kierunku go poprowadzić. Żeby zachować regularność wpisów, posty będą musiały być bardziej spontaniczne niż przemyślane.  Ale nie obawiajcie się, nawet jeśli robię dłuższe przerwy w pisaniu, to nie mam zamiaru porzucać bloga i raczej takiego zamiaru mieć nie będę. Główna rola jaką nadałam temu blogowi sprawdza się wyśmienicie - po części jest to poznawanie ludzi podobnie żyjących i działających, miłośników natury ;) Może dobrym pomysłem będzie też założenie strony blogowej na Facebooku, jeszcze się zastanawiam.

Zima to dobry czas na szukanie inspiracji i planowanie :) A oko i język cieszą tegoroczne zbiory warzyw i owoców (zarówno suszone, zamknięte w słoikach, jak i te surowe, długo przechowujące się plony), bo był to niezwykle urodzajny rok. 

Na zdjęciach udało mi się też uchwycić pierwszy, wczorajszy opad śniegu. Dzisiaj, jeszcze przed świtem jest już cieniutka warstewka białego puchu :)
 

8 komentarzy:

 1. Ale jesteś porządnicka. Ja jak zwykle nie zdążyłam ze wszystkim ale i tak lepiej niż w latach poprzednich. A teraz już tylko czekać na wiosnę. Pozdrawiam:):):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, pierwszy raz się wyrobiłam przed opadem śniegu, to trzeba się pochwalić :D :D :D Również pozdrawiam

   Usuń
 2. My w tym roku , też się wyrobiliśmy. Być może dlatego , że jesień wyjątkowo długo była piekna. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gotowi??? Brawo. My tez mozna powiedzieć wszystko co zaplanowowalismy to zrobilismy :-) i czekamy na snieg bo zima i ostre mrozy bez sniegu to dla roslin niebezpieczenstwo:-) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie tam u Was. Zazdroszczę swojego kawałka ziemi i domku :-) Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że znowu napisałaś
  Pozdrawiam wszystkimi, nie tylko szarymi, kolorami listopada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed nami własnie wigilia, święta , Nowy Rok....
   Zatem:
   w ten piękny czas, gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas

   Ze szczerego serca , życzę Ci
   nadziei – by nie opuszczała,
   radości – by rozweselała,
   miłości – by obrodziła,
   dobroci – by zawsze była – …

   Małą gwiazdkę przed świętami
   Przyjmij też proszę z życzeniami
   Może spełni się marzenie
   Białe Boże Narodzenie.

   Pozdrawiam oczekiwaniem na zbliżające się święta i jak zawsze ciepłe słowo od Ciebie

   Usuń
 6. Mnie rzadko się udaje wyrobić ze wszystkim, jeszcze rozkładam obornik w niektóre miejsca ogrodu. Oby zima była śnieżna.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...