poniedziałek, 11 lutego 2019

Przedwiośnie

Wczoraj była piękna pogoda, wyszłam wiec z aparatem, aby Wam też przekazać trochę tego piękna :) Jeszcze 2 tygodnie temu było tak, kiedy śnieg pierwszy raz zaczął topnieć:


Natomiast wczoraj ostatnie złogi śniegu poddawały się przyjemnemu wpływowi słońca. Czuć już zmianę pogody w powietrzu i w ziemi - zaczęło się przedwiośnie :)Lada chwila pąki kwiatów ciemiernika ukażą swoje piękno :)


  


Spacer po okolicznym lesie, jak tylko pogoda pozwala, choć nie zawsze biorę aparat:


To mały leśny staw, a nie kałuża po stopniałym śniegu ;)Przygotowania do wiosny również już poczyniłam - zakup nasion oraz lilii w przedsprzedaży. Jeszcze tylko zostało mi plan ułożyć, a obecna pogoda sprzyja planowaniu, gdyż jeszcze trochę za wcześnie, aby coś w ogrodzie podziałać. Najpierw muszą stopić się resztki śniegu oraz ziemia wystarczająco nagrzać się i zmięknąć. No może przycinanie będę mogła wcześniej rozpocząć, u mnie już większych mrozów nie zapowiadają.

Dodałam też 2 nowe etykiety, aby łatwiej było poruszać się pomiędzy postami "dla zachwytu", a tymi praktycznymi :) 5 komentarzy:

 1. Prawdziwe przedwiosnie. U bas też, chociaż dzisiaj wietrznie... Nas przez te zmiany temperqtur niestwty chorobsko dopadlo. Za szybko sciagnelismy kurtki :-) no ale cieplo zawsze sie ubieralismy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, czuć już zmianę pogody. Widać coraz więcej pączków na drzewach, krzakach. Wczoraj w nocy zauważyłam i się nieco zdziwiłam. hehe Piękna okolica do spacerowania, miło się ogląda. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wreszcie jest . Czekamy na wiosnę jak na zbawienie po długiej zimie. Pięknie jest w Twoim pobliskim lesie. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham przedwiośnie. Z jego ukradkowymi niedomówieniami Wiosny ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie już było koło 10 stopni na plusie, kto to widział, w lutym! Ale znów koło zera, resztki śniegu leżą, ale i te cudne kiełki wyłażą w różnych miejscach.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...