sobota, 23 marca 2019

Wiosennie

Mamy wiosnę, kwitną pierwsze kwiaty oraz pierwsze nasiona w tym roku też już zasiane :)

Szczególnie cieszą nasiona z wymiany na Forum na Ogrodowej, wymiana zakończona sukcesem. Również i na wymianę za rok będę zapraszać, więc pamiętajcie o zbieraniu nasion z własnych ogródków ;)
Na pierwszy rzut w tym tygodniu posiałam też pomidory i papryki oraz rośliny wieloletnie. Jeśli chodzi o pomidory i papryki, to postawiłam w tym roku na bardzo wczesne i wczesne odmiany. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich sposobach uprawy, które stosuję to zajrzyjcie po lewo do etykiety "Praktycznie o moich uprawach". Natomiast jutro zamierzam kontynuować siewy - sałat, rzodkiewki, groszku, bobu, marchewki, pietruszki korzeniowej, cebuli i tym podobnych nadających się już do siewu do gruntu warzyw.
Pomocnicy ;)

A teraz kwiaty, zacznijmy od krokusów:


Zakwitły również niebieskie przylaszczki oraz kupione pierwiosnki i bratki ;)

Pierwsza zielenia róznież gotowa do podjadania - cebulka siedmiolatka oraz roszponka. Jeszcze chwila i będzie również wystarczająco dużo pietruszki oraz dzikich ziół, tylko podrosnąć trochę muszą :)
A gdy pogoda słoneczna, jako popitek króluje świeży sok z brzozy. Bardzo smaczny oraz zdrowy. Po więcej informacji o nim zapraszam na jeden z moich ulubionych blogów, blog Klaudyny https://klaudynahebda.pl/cala-prawda-soku-brzozy/


2 komentarze:

  1. U nas tez roszponka i szczypiorek powoli jemy. Widzę że brązowe doniczki z recyklingu 😉 tez ich używam nawet zauważyłam że sadzonki pomidorow lepiej się mają jak są posadzone do takich np po 4 niż każdy w oddzielnej mniejszej doniczce. Ja niestety rozsady na parapecie bo o szklarni narazie marzę tylko ale może za rok....

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...