czwartek, 23 stycznia 2020

Migawki roku 2019

Wśród różnych prac i zadań w 2019 roku było też sporo remontów. Remontujemy z wolna sami, coraz bardziej dostosowując wszystko wokół do własnych potrzeb :)

Zaczęło się wczesną wiosną, od płotu, który był już dosyć przepróchniały. Dodatkowo widoczne na zdjęciu winogrono zyskało nową podporę, a  po przycięciu, pięknie owocowało. Za nowy płot posłużyły odrzuty z tartaku, które są dosyć tanie, trzeba było tylko samemu zdjąć z nich korę.Skoro zaczęłam od wczesnej wiosny, to wspomnę też o pięknych cebulach od Lily Garden. Bardzo polecam ten sklep internetowy - przysyłają duże i zdrowe cebule, już drugi rok od nich zamawiam, wszystkie odmiany zgadzają się z przedstawionymi w ofercie :)


Remonty dotyczyły też pomieszczeń użytkowych - mamy urządzone miejsce do suszenia ziół, przechowywania różnych akcesoriów ogrodniczych i narzędzi ogrodniczych oraz warsztat dla męża.

Stary spichlerz służy teraz za naturalną suszarnię


Przed

Po - teraz trzymam tam puste słoiki, nasiona i inne drobne akcesoria

Poniżej pomieszczenie zostało odświeżone różnymi resztkami farb, może trochę dziwnie to wygląda, ale nic się u nas nie marnuje ;)
Również i w domu co nieco pozmieniało się, na schodach cementowych deski zastąpiliśmy płytkami wyglądającymi jak deski ;) Jest to znacznie trwalsze rozwiązanie, nic nie odkształca się od wilgoci i nie trzeba co roku na nowo malować. Nasza kuchnia zyskała też nową podłogę.


Tuż po zafugowaniu
Wokół pieca płytki wyglądające jak deski ;)


I na koniec jeszcze kilka ogrodowych wspominek. Było mnóstwo kwiatów, akurat ich zdjęć mam najwięcej na dysku z całego roku :P
Z warzyw udały nam się bardzo dobrze dynie. Innych plonów było trochę, po części po przez dużą suszę. Za to było sporo nowych nasadzeń, głównie ziół, kilkaset wyhodowanych od nasionka sadzonek.

Niektóre już kwitły w pierwszym roku. Możliwe, że kolejne moje posty będą już bardziej tematyczne i praktyczne - od czegoś trzeba było zacząć po tak długiej mojej nieobecności tutaj ;)

Już za chwilę znowu takie widoki ;)

Posłonek, dobrze znoszący susze, małą krzewinka idealna na obwódki rabatNa zdjęciu tylko jedno "poletko" - nasadzenia bylin do dalszego rozrostu werbeny, pysznogłówki, kocimiętki, lawendy, kilka odmian szałwii, mięta górska.

Kilka ziół ususzonych i zapakowanych.2 komentarze:

  1. W domu i na zewnątrz pięknieje . Super wyszła podłoga w kuchni . Piękne fotki , pozdrawiam serdecznie 🙂🙂

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...