wtorek, 3 marca 2020

Pierwsze kwiaty 2020 i siewy rozpoczęte

Dziś jest ciepły i słoneczny dzień, który spędzam na dworze porządkując rabaty i rozglądając się co jeszcze do ogarnięcia - głównie jest to przycinanie korekcyjne i suchych badyli, ściółkowanie, grabienie oraz pierwsze siewy. Wiosna w tym roku szybciej do nas zawitała. Kwitną już od jakiegoś czasu przebiśniegi, ciemierniki i krokusy.

Tunel od soboty ma już swój dach z płyt poliwęglanowych założony, które zimą zdejmujemy, aby woda mogła nasączyć ziemię - tym razem nie z roztopów śniegu, a po prostu deszczem. Śnieg padał tylko kilka razy i jeszcze tego samego dnia znikał, nawet gleba nie zamarzła.
Dziś wzbogaciłam glebę przekompostowanym obornikiem końskim i posiałam w tunelu pierwszą partię rzodkiewki i różnych odmian sałat. Cała powierzchnia grządek nie jest mi potrzebna do siewów w doniczkach, a zanim sadzonki pomidorów urosną tyle ile trzeba, to rzodkiewki i sałaty będą już zebrane i zjedzone :)

A jak u Was przygotowania do wiosny wyglądają? Dajcie znać w komentarzu lub odeślijcie do swoich blogów, stron - chętnie zajrzę i podejrzę ;)
U mnie w dalszej kolejności siane będą byliny w doniczkach w tunelu, jak ziemia jeszcze trochę ogrzeje się to do gruntu pójdą nasiona warzyw, kwiatów i ziół, których siewki znoszą lekkie przymrozki oraz w drugiej połowie marca do doniczek pomidorki i inne delikatniejsze na chłody roślinki, by po 15 maja trafić jako sadzonki do gruntu.1 komentarz:

  1. Mieszkasz chyba w cieplejszym rejonie. U mnie jeszcze za chłodno na wysiew. Chociaż (my nie zdejmujemy folii na zimę) rośnie przez cały czas pietruszka w foliaku. Więc może i ja spróbuję coś wysiać?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...