poniedziałek, 16 marca 2020

Przycinanie winorośli

Już pora na przycinanie winorośli, póki jeszcze soki nie krążą. Jeśli chodzi o przycinanie winorośli to bardzo polecam stronę i profil na facebooku "Zielone Pogotowie". Ta rodzinna firma ma również kanał na YouTube :) Pomimo moich chęci nie jestem samodzielnie odpowiednio jasno przekazać jak przycinać. Ja również tak jak pan Grzegorz zostawiam bardziej rozrośniętą winorośl, tak aby spełniała funkcję zarówno owocową jak i okrywową. Najważniejsze to zapamiętać, że to na pąkach zeszłorocznych pędów (przyrostów) wyrosną tegoroczne, na których pojawią się owoce.

 Przed i po cięciu:
Poniżej winorośl przy domu, którą trzeba będzie bardziej odmłodzić. Częściowo już przycięta, teraz muszę zastanowić się, które grubsze gałęzie usunąć w celu odmłodzenia.
A poniżej kilka fimów Zielonego Pogotowia :)
I cięcie, które dobrze jest przeprowadzić latem:

4 komentarze:

 1. Bardzo lubię oglądać zdjęcia ogrodu, oglądać i słuchać ogrodników. Zawsze mnie to relaksuje. Niech Ci pięknie rośną. Pozdrawiam serdecznie. :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Hejka :)
  Mamy wspólną znajomą z bloga Jarzyny i miłość a trafiłam do Ciebie za sprawą tytułu. Jestem przed przycinaniem winorośli... Ale widzę, że z podobnej gliny jesteśmy ulepione :D
  Pozdrawiam i dzięki za post :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam te stronę. Zielone pogotowie... Podpatrywałam jak przycinał Pan hortensje... A mężu pokaże jak przycinać winorośl... Chociaż u nas już przycięta była jakoś konceem lutego. Ppzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam pojęcia, że tak należy przycinać winorośle. A mam je w swoim ogrodzie, więc na pewno te wskazówki wdrożę w życie. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...